ESWT – pozaustrojowa terapia falami uderzeniowymi: gruczolak prostaty, zaburzenia erekcji

admin 0

ESWT to pozaustrojowa terapia falami uderzeniowymi dla gruczolaka prostaty i przewlekłego zapalenia gruczołu krokowego. Wraz z rozwojem patologii gruczołu krokowego następuje wzrost gęstości tkanki. Główną przyczyną zapalenia jest zastój krwi w narządach miednicy. ESWT w leczeniu gruczolaka prostaty i zapalenia gruczołu krokowego jest istotne ze względu na punktowy wpływ na zagęszczone środowisko i jego zniszczenie. ESWT niszczy zapalne węzły, stymuluje przepływ krwi i zwiększa krążenie krwi, pomaga zmniejszyć nasilenie procesu zapalnego, a tym samym przyspiesza proces powrotu do zdrowia. Choroby gruczołu krokowego prowadzą do zaburzeń erekcji, które stają się dla wielu mężczyzn prawdziwą traumą, dlatego warto walczyć o wyleczenie takich schorzeń.   

Istota metody ESWT – pozaustrojowej terapii falami uderzeniowymi

Emitowany impuls akustyczny jest zamieniany na fale dźwiękowe o niskiej częstotliwości i przenika bez przeszkód do głębokich tkanek bez szkody dla zdrowia. Zabieg jest bezbolesny dla mężczyzny. Impulsy przemieszczają się w postaci fal akustycznych, które z kolei wnikają głęboko w tkanki ciała. Ciśnienie rośnie powoli, a naturalny metabolizm zostaje przywrócony. Uruchamiane są procesy regeneracji i odmładzania tkanek. Sesja trwa około 12-20 minut. Wystarczy kilka sesji, aby zauważyć poprawę.

Obecnie coraz więcej mężczyzn zmaga się z zaburzeniami erekcji, czyli zaburzeniami seksualnymi, które objawiają się niemożnością osiągnięcia lub utrzymania wzwodu penisa. ESWT to jedna z najskuteczniejszych metod leczenia zaburzeń erekcji. Jej popularność wynika z braku odczuwania bólu, a także z szybkości działania terapeutycznego. Większość mężczyzn zauważa, że poprawa erekcji następuje już po pierwszej sesji terapii falą uderzeniową, a do jej całkowitego wyzdrowienia wystarczy 6-7 zabiegów. ESWT poprawia krążenie krwi w męskim narządzie płciowym, tkanki i naczynia krwionośne są nasycane tlenem, a istniejące uszczelnienia wewnątrz ciał włóknistych są wchłaniane.

Choroba Peyroniego – skrzywienie i stwardnienie prącia

Główną przyczyną skrzywienia prącia jest zwłóknienie. W chorobie Peyroniego pod skórą prącia tworzą się gęste blizny tkanki łącznej (na górnej lub dolnej powierzchni). Chorobie tej towarzyszy ból podczas erekcji, spowodowany nieelastycznością tkanki bliznowatej, a także skrzywienie prącia i zaburzenia erekcji. Choroba Peyroniego sprawia, że seks jest prawie niemożliwy, często prowadząc do zaburzeń nerwowych lub psychicznych.

Zespół przewlekłego bólu miednicy

Zespół przewlekłego bólu miednicy to uporczywy lub nawracający ból miednicy, który może być związany z problemami z drogami moczowymi i narządami płciowymi u mężczyzn i kobiet. Cechą tego zespołu jest brak wyraźnych procesów patologicznych, które mogą powodować ból. ESWT ma na celu zatrzymanie stanu zapalnego w ognisku, poprawę lokalnego przepływu krwi, stymulację wewnętrznych sił kompensacyjnych i regeneracyjnych organizmu. Już po 2-3 sesjach terapii falą uderzeniową mężczyźni odczuwają wyraźną poprawę. Występują pozytywne zmiany w tkankach gruczołu krokowego, zwiększa się przepływ krwi, poprawia się proces oddawania moczu. Efekt po przebiegu kuracji jest trwały.

Terapia falami uderzeniowymi sprawdziła się dobrze w leczeniu schorzeń układu mięśniowo-szkieletowego:

 • Artroza i zapalenie stawów na wczesnym etapie rozwoju
 • Ostroga piętowa (zapalenie powięzi podeszwowej)
 • Łokieć tenisisty
 • Zapalenie kaletki, zapalenie ścięgna Achillesa
 • Osteochondroza kręgosłupa, przepukliny międzykręgowej (należy zachować szczególną ostrożność podczas leczenia przepuklin międzykręgowych)
 • Ból w okolicy kości ogonowej związany z urazami
 • Łopatkowe zapalenie okołostawowe lub tzw. zamrożony bark
 • Urazy tkanek miękkich z naderwaniem mięśni i częściowym zerwaniem ścięgien i więzadeł
 • Rehabilitacja po operacji w celu rozwoju stawów
 • Stymulacja tworzenia się zgrubienia w przypadku złamań powolnych i niezrośniętych
 • Łagodzenie napięcia mięśniowego i skurczów wynikających z intensywnego treningu sportowego.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *