Czy mężczyzna może zapobiec dysfunkcjom seksualnym?

admin 0

Istnieje wiele czynników, które mogą negatywnie wpłynąć na sukces i długość życia seksualnego mężczyzny. Najprawdopodobniej prawie każdy mężczyzna zastanawiał się, co powinien zrobić, aby jak najdłużej utrzymać swoją funkcję seksualną i móc uprawiać seks nawet w podeszłym wieku. Ale jeśli się nad tym zastanowić, to natura już dała mężczyźnie wszystko, czego potrzebuje do długowieczności seksualnej w momencie jego narodzin, i utrwaliła to w okresie dojrzewania. Tak, więc zdrowy nastolatek ma wszystko, co niezbędne do długiego życia seksualnego: wysoki poziom testosteronu, zdrowe naczynia krwionośne i mięśnie. Naszym celem jest po prostu nie zepsuć tego.

Czego mężczyzna nie powinien robić, aby nie pogorszyć swoich funkcji seksualnych?

Obecnie istnieje wiele mitów, że jedzenie orzechów, śmietany i podobnych potraw poprawia funkcje seksualne. Oczywiście warto stosować zbilansowaną dietę, opierając się na zdrowych i naturalnych produktach. Jednocześnie spożywanie fast foodów ma negatywny wpływ, co może prowadzić do otyłości, która jest jednym z głównych czynników występujących w zaburzeniach erekcji i spadku libido. Dlatego jeśli mężczyzna jest miłośnikiem przekąsek powinien je zastąpić: jabłkiem, gruszką, sałatkami warzywnymi.

Należy starać się wyeliminować z diety tłuste potrawy, nie tylko, dlatego, że może to prowadzić do otyłości, ale także, dlatego, że zawiera dużo cholesterolu, co może prowadzić do uszkodzenia naczyń krwionośnych narządów płciowych. Czas spędzony w drodze do pracy i z pracy w długotrwałych korkach może prowadzić do zastoju krwi w narządach miednicy, a siedzący tryb pracy pogorszy stan. W szczególności warto wspomnieć o długim czasie spędzonym przy komputerze w domu i w pracy, a czynnikiem wpływającym na funkcje seksualne nie jest promieniowanie, ale długa pozycja siedząca.

Dlatego jeśli mężczyzna spędza więcej niż dwie godziny w pozycji siedzącej, musi robić przerwy na chodzenie przez około pięć do siedmiu minut, podczas gdy wskazane jest zaprzestanie korzystania z komputera w domu lub przynajmniej ograniczenie czasu. Jednocześnie konieczne jest, aby z reguły chodzić na siłownię dwa lub trzy razy w tygodniu, aby trenować przez 1-2 godziny, ale jednocześnie bez dużych obciążeń.

Co jeszcze wpływa na pogorszenie sprawności seksualnej?

Palenie powoduje nieodwracalne szkody dla erekcji, dlatego warto zrezygnować z tego złego nawyku. W dużych miastach zanieczyszczenie powietrza jest tak duże, że już ten czynnik negatywnie wpływa na funkcje seksualne. Dlatego zalecane jest spędzanie jak największej ilości czasu na łonie natury. Przewlekły stres, niezależnie od tego, czy jest to stres odczuwany w pracy, czy w domu, prowadzi również do upośledzenia funkcji seksualnych, a łagodzenie stresu wieczorami przy pomocy alkoholu również ma negatywny wpływ na organizm.

Dlatego warto nauczyć się odłączać od problemów, a będąc na wakacjach lub w domu starać się zapomnieć o wszystkich problemach. Więcej czasu warto poświęcić na sen, wypoczywać w weekendy. Spróbować wyjechać na wakacje kilka razy w roku i jednocześnie wyłączyć całą komunikację. Kolejnym ważnym czynnikiem wpływającym na zachowanie funkcji seksualnych jest prowadzenie regularnego życia seksualnego, jest to bardzo ważne, również w starszym wieku. Jednocześnie nie należy się obawiać ewentualnych niepowodzeń.

Drugi ważny problem mężczyzn to przedwczesny wytrysk

Przedwczesny wytrysk to jeden z fizjologicznych problemów męskiego ciała, ściśle powiązany z psychologicznymi aspektami codziennych czynności. Ponieważ przesłanki pojawienia się takiej dysfunkcji mogą stanowić szeroki zespół czynników, problemy mogą pojawić się zdecydowanie w każdym wieku.

Dlaczego występuje przedwczesny wytrysk? Mogą to być przyczyny zarówno psychologiczne, jak i fizjologiczne:

  • Niedobór serotoniny w komórkach mózgowych
  • Stłumiona psychika
  • Stres
  • Zwiększona wrażliwość żołędzi prącia
  • Krótkie wędzidełko penisa
  • Zapalenie gruczołu krokowego
  • Siedzący tryb życia.

Jak objawia się przedwczesny wytrysk?

W zależności od tego, co dokładnie spowodowało chorobę, objawy procesu mogą się nieznacznie różnić.

W każdym przypadku, zarówno przy zaburzeniach wzwodu i przy przedwczesnym wytrysku można korzystać ze sprawdzonych środków farmakologicznych, które zostały już wypróbowane przez rzesze mężczyzn.


Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *